33
Soru - Cevap
Üyelik
ÇUKTOB'A Üyelik
Hakkımızda
Denetleme Kurulu
Yönetim Kurulu
ÇUKTOB'A Üyelik

TÜROFED ( Türkiye Otelciler Federasyonu)’ na bağlı olarak faaliyet gösteren ÇUKTOB (Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) ‘ne üye olabilmek için öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığından Turizm İşletme Belgesi sahibi olunması gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığından Belgeli Turistik Tesisler içerisinde Otel, Motel, Tatil Köyü, Günübirlik Tesis, Restoran, Bar, Cafe v.b. işletmeler yer almaktadır.

ÇUKTOB’a üye olmakla aynı zamanda TÜROFED çatısı altına girilmiş sayılmaktadır. TÜROFED çatısı altında Türkiye bazında, ÇUKTOB çatısı altında da bölgesel bazda ülke turizminde yapılan çalışmalar hakkında üyeler bilgilendirilmektedir.

Yönetim olarak bölge turizmini ve üyelerini temsilen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diğer Bakanlıklar, Valilikler, Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Örgütleri ve TÜROFED tarafından düzenlenen sektörle ilgili toplantılara katılır, bölgesel sorunları dile getirir ve alınan kararlar hakkında üyelerini bilgilendirir. Bakanlık düzeyinde üyelerini temsil eder.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belli zamanlarda yapılan sınıflandırma çalışmalarında Bakanlıkla birlikte sektör temsilcisi olarak denetlemelere katılır.

Valilikler, İl Kültür Turizm Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde üyelerinin sorunlarının çözümünde yardımcı olur. Her yıl düzenlenen fiyat tarifeleriyle ilgili boş formların üyelere gönderilmesi ve tasdiki ile ilgilenir.

Yurt içi ve Yurt dışı fuarlara katılır, bölgeyi tanıtıcı broşürler, kitaplar basılmasını ve dağıtılmasını sağlar. Fuarlarda bulunan standlarda üye işletmelerin kendilerini tanıtma ve pazarlama imkanlarını sağlar.

Bölgesel bazda turizmin gelişmesi için çeşitli faaliyetlerde bulunur ve yapılacak projelerde aktif olarak yer alır

Birliğimizin üyelerin menfaatlerinin korunması, mağdur duruma düşmemeleri için yürüttüğü çalışmalar içerisinde en önemlilerinden biri şüphesiz Müzik Eserleri Yasası ile ilgili olandır. Birliğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli üye Tesislerimizde mekanik ve/veya canlı olarak icra edilen müzikler konusunda hak talep eden Müzik Eserleri Meslek Birlikleri MESAM, MSG, MÜ-YAP, MÜYOR-BİR ile TÜROFED çatısı altında bugüne kadar sürdürdüğü çalışmalar sonucunda anlaşma sağlanmış ve üyelerimizin en az zararla meslek birlikleri ile sözleşme yapmaları sağlanmıştır.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!